ginger-farshid-nezakati-personal-trainer1.jpg

گاهی اوقات برخی از گیاهان یا مواد غذایی خواصی دارند که صدها مکمل غذایی هم نمی‌تواند به آن غلبه کند.

برخی از گیاهان مثل زنجبیل خواص چربی‌سوزی دارند که می‌توانید با استفاده درست از آن با کمترین عوارض به جریان کاهش وزن و سایز خود کمک کنید.

پروتئین وی، کازئین و کراتین همگی جایگاه خودشان را در ساک ورزشی بدنسازی دارند اما یک عنصر مهم وجود دارد که باید از محل کار به تمرین ببریدش: زنجبیل.

این گیاه نه تنها به گوارش کمک می‌کند بلکه این ریشه نشان داده که می‌تواند به صاف حذف به طور میانگین 1/4 کیلوگرم چربی بدن طی 10 هفته کمک کند به شرطی که با تمرینات وزنه همراه باشد.

در این بررسی که نتایج آن در یکی از مجلات علم تمرین به چاپ رسیده کشف شده مردانی که فقط 1 قاشق چای‌خوری از این گیاه را روزانه مصرف کردند چیزی حدود 2 برابر کسانی که فقط تمرین کرده بودند، چربی از دست دادند. مضاف بر این، گروه مصرف کننده زنجبیل به میزان قابل ملاحظه‌ای حجم خالص عضلانی شان در قیاس با گروه کنترل افزایش یافت و یک لیوان آب هویچ مخلوط با 1 قاشق چایخوری زنجبیل به اندازه یک نوشیدنی پروتئینی موثر واقع شد.

چگونه مصرف کنیم؟

زنجبیل چیزی فراتر از یک افزودنی به برخی از سس‌های خانگی  یا رستورانی است. یک قاشق چای خوری از ریشه آن را (که معادل یک گرم می‌شود) را در هر یک از روش زیر می‌توانید استفاده کنید یا ترکیبی از آنها را مصرف کنید.

1- می‌توانید آن را به صورت ادویه روی پوره صبح اضافه کنید.

2- می‌توانید پودر شده آنرا روی قهوه صبح بپاشید.

3- خرد شده گیاه را می‌توانید به کدو اضافه کنید و طبخ کنید.