وقتی که هنوز جوان هستید باید رفتارهای سالم را برای خودتان به شکل عادت دربیاورید. با این کار احتمال اینکه در طول زندگی خود به آنها پایبند بمانید زیاد است.


چگونه خانم سالم‌تری باشیم؟
برای خانم‌هایی که 30 ساله می‌شوند، 30 انتخاب سالم معرفی می‌شود که لازم است به آنها توجه کنید. اگر از مرز 30 سالگی عبور کرده‌اید و هنوز با این رفتارهای سلامت بیگانه هستید بدانید که دیر نشده و می‌توانید تغییراتی اعمال کنید.

s health-farshid-nezakati-personal-trainer1.jpgورزشی پیدا کنید که برای‌تان لذت دارد
تمرین ورزشی بهبود‌دهنده حالت روحی است، خواب را بهتر می‌کند، به حفظ وزن سالم کمک می‌کند و... اما اگر تمرین را دوست نداشته باشید احتمال اینکه ورزش نکنید بیشتر است. آیا نیاز به ورزشی جدید دارید؟ می‌توانید دویدن، یوگا، کراس‌فیت و... را امتحان کنید تا عاقبت آن فعالیتی که به شما لذت می‌دهد را انتخاب و اجرا کنید.


آب بیشتری بنوشید
کمک می‌کند تا وزن کم کنید، روحیه را بهبود می‌دهد و فواید دیگری هم دارد. لازم است که آب را به عنوان مهم‌ترین نوشیدنی هر روز در نظر بگیرید و از آن استفاده کنید.


اگر سیگاری هستید ترک کنید
به‌طور حتم می‌دانید که سیگار کشیدن به شکلی جدی احتمال ابتلاء به سرطان ریه را بالا می‌برد و حتی می‌تواند مغزتان را خراب کند در تحقیقات منتشر شده در سال 2012 نشان می‌دهد خانم‌هایی که قبل از رسیدن به سن 40 سالگی سیگارکشیدن را ترک می‌کنند حداقل 10 سال بیشتر (از آنهایی که بعد از 40 سالگی به استعمال دخانیات ادامه می‌دهند) عمر می‌کنند.


بیشتر بایستید
تحقیقاتی که نشان می‌دهد هر چه بیشتر روی صندلی بنشینید باعث افزایش خطر رنج‌بردن از چاقی، ناراحتی قلبی و دیابت می‌شوید، رو به افزایش است. به همین خاطر است که محققان شروع کرده‌اند به هشدار دادن به مردم به خاطر نشستن‌های طولانی‌مدت و خطرات آن.
لازم است حرکات بدنی بیشتری در طول روز داشته باشید و تا حد امکان از نشستن‌های طولانی اجتناب کنید.


عاشق بدن خود باشید
توجه کنید که نگفته‌ایم: «وقتی به وزن مورد نظر رسیدید» و یا شرط دیگری تعیین نکرده‌ایم بلکه حقیقت این است که بدن برای شما کلی کار انجام می‌دهد که حتی شاید خیلی از آنها را نمی‌دانید. باید بیاموزید که به بدن خود احترام بگذارید و در آینده خیلی شادتر و سالم‌تر خواهید بود.


با دوستان قرار منظم داشته باشید
این کار نه تنها کمک می‌کند تا استرس‌ها دور شوند (که برای سلامت ذهن و قلب مهم است) بلکه حداقل در یک تحقیق روی حیوانات دیده شده که می‌تواند منجر شود که بدن کالری بیشتری بسوزاند. بنابراین حتی وقتی که خیلی پرمشغله هستید، زمانی را اختصاص دهید تا با دوستان خود قرار بگذارید تا سالم‌تر بمانید.


دستور طبخ چند مدل غذای سالم را بیاموزید
تحقیقات جدید نشان می‌دهد اگر از غذایی که می‌خورید لذت ببرید، خیلی راحت‌تر می‌توانید تا رژیم سالم پایبند بمانید، حال چه رژیم برای کاهش وزن طراحی شده باشد چه برای سلامت عمومی بدن.


پزشکی را پیدا کنید که به حرفش گوش می‌دهید
تحقیقات جدید نشان داده که پزشک زن می‌تواند برای خانم‌ها انتخاب بهتری باشد. البته غیرممکن است که بشود در مورد همه پزشکان نظر داد اما می‌توانیم بگوئیم که جنسیت پزشک شما فرقی ندارد بلکه مهم است که با پزشک خود احساس راحتی کنید. وقتی که به پزشک اعتماد داشته باشید به توصیه‌های او بهتر گوش می‌کنید و هر اطلاعاتی که برای تشخیص بیماری‌ها نیاز است در اختیارش می‌گذارید.


سابقه پزشکی خانواده را شناسایی کنید
شاید مادرتان نخواهد درباره ناراحتی قبلی پدرش چیزی بگوید یا مثلاً درباره مشکلات سلامت روانی عمه برای‌تان توضیح دهد اما سلامت شما با این موارد در ارتباط است. هر چه بیشتر در مورد سابقه سلامت خانواده بدانید، بهتر می‌توانید خود را آماده کنید و پزشک بهتر می‌تواند مشکلات سلامتی شما را تفسیر کند.