چکاب‌های منظم

برای آن که در وضعیت سلامتی خوبی بمانید نیاز است که سالی یک نوبت چکاب شوید. این کار کمک می‌کند تا حواس‌تان به سلامت‌تان باشد و هر گونه علائمی را متوجه شوید.

تا حد امکان ویتامین را از غذا تامین کنید

بعضی تحقیقات بین مکمل‌های غذایی و اثرات منفی روی سلامتی ارتباطی را نشان می‌دهند و اخیراً محققان مردم را از پول خرج‌کردن برای خرید مکمل‌های مولتی‌ویتامین مایوس کرده‌اند. بله. شاید پزشک مصرف برخی مکمل‌ها را گاهی توصیه کند اما در حالت عمومی دریافت ویتامین‌ها و مواد معدنی مورد نیاز از طریق رژیم غذایی می‌تواند ایده بهتری باشد به نسبت تاکید کردن روی مصرف قرص‌ها چرا که غذاها کمتر احتمال مسمومیت دارند.

s health-farshid-nezakati-personal-trainer3.jpg

مراقب سلامت روانی خود باشید

سلامت روانی نقش بزرگی در شادی روزانه و نشاط عمومی‌تان دارد. اگر با مشکلات روانی دست و پنجه نرم می‌کنید نباید به آنها بی‌توجهی کنید، بلکه لازم است از متخصصان کمک بگیرید.

رژیم افراطی را فراموش کنید

کارشناسان می‌گویند که حداکثر میزان کاهش وزن بی‌خطر در طول هفته حدود 5/0 الی 1 کیلوگرم است. از آن جایی که کاهش وزن نیاز به ایجاد کسری کالری در حدود 500 الی 1000 واحد (از طریق رژیم غذایی و ورزش) دارد، احتمالاً لازم است که روزی 1500 واحد کالری غذا بخورید و در کنارش هم منظم تمرین کنید. هر اقدامی شدیدتر از این مانع از تامین مواد غذایی مورد نیاز برای بدن می‌شود و شما را در معرض رژیم‌های «یو-یو» قرار می‌دهد چرا که بدن وارد فاز قحطی می‌شود.

زمان تلویزیون دیدن را کاهش دهید

هر چه زمان بیشتری را جلوی تلویزیون صرف کنید، احتمال اینکه افزایش وزن پیدا کنید بیشتر است. علاوه بر این حداقل در یک تحقیق دیده شده که اختصاص دادن زمان زیاد برای تماشای تلویزیون می‌تواند اثری منفی روی روابط اجتماعی‌تان بگذارد. بنابراین دقایقی که جلوی جعبه جادویی هستید را محدود کنید.

مراقب قلب خود باشید

40 درصد از خانم‌ها به ندرت به قلب خود فکر می‌کنند. براساس تحقیق به نتیجه رسیده در یکی از مجلات سلامت زنان، انجمن قلب آمریکا و موسسه weekend today این آمار به دست آمده است. اما از هر 4 زن یک نفر از ناراحتی قلبی می‌میرد. بنابراین کارهایی که امروزه انجام می‌دهید می‌تواند تفاوت بین مرگ و زندگی را تمرین کند. رفتارهایی را که برای قلب ضرر دارند را انجام ندهید.

 

 

 

واکنش آنفلوآنزا

وقتی جوان‌تر هستید و تنبلی می‌کنید شاید واکسن آنفلوآنزا را تزریق نکنید اما وقتی به 30 سالگی می‌رسید دیگر بهانه‌ای وجود ندارد. صرفاً به خاطر خودتان نیاز به این تزریق ندارید، بلکه به این فکر کنید که اگر مبتلا شوید نمی‌توانید جلوی انتشار آن به دیگران را هم به‌طور کامل بگیرید.

مریض‌ها در خانه بمانند

از هر 5 نفر که بپرسید 4 نفرشان می‌گویند که وقتی بیمار هستید باز هم سر کار می‌روند حتی اگر بدانند که بیماری‌شان واگیر دارد. نباید این عادت بد را داشته باشید وقتی که سرما خورده‌اید یا آنفلوآنزا دارید نباید آن را به دیگران انتقال دهید.

فضای آزاد فراموش نشود

خانم‌هایی که وقت بیشتری را در فضای سبز می‌گذرانند انسان‌های شادتر، سالم‌تر و خلاق‌تری هستند. اخیراً پدیده‌ای به نام ناهنجاری کمبود طبیعت وجود دارد که پزشکان نسبت به آن هشدار می‌دهند. لازم است برنامه‌ای منظم برای حضور در فضاهای آزاد و طبیعت داشته باشید.

همراهان خود را ناراحت نکنید

تحقیقات جدید نشان داده افرادی که حس حمایت را از طرف همراه خود در زندگی ندارند در معرض ریسک ناراحتی عروق کرونری قلب یا سفت‌شدن عروق هستند که مسدود‌کننده جریان خون به قلب است. گاهی اوقات با تلاش برای اینکه ثابت کنید حق با شماست باعث می‌شوید همراه‌تان در زندگی آسیب ببیند و این ارزشش را ندارد.

دستگاه‌های دیجیتال را تحریم کنید

شماری از تحقیقات نشان می‌دهند که صرف‌کردن وقت زیاد با وسیله دیجیتال می‌تواند خواب‌تان را خراب کند. دیگر بررسی‌ها حاکی از آن است که افزایش تلفن‌های همراه میزان آمادگی جسمانی را کمتر کرده است و تعداد دوستان شبکه اجتماعی روی سطح استرس تأثیر زیادی دارد. بنابراین هر وقت که می‌توانید کمتر از این ابزار استفاده کنید.

خواب شب را 7 تا 8 ساعت کنید

کم‌شدن خواب شب تنها باعث خستگی نمی‌شود. بلکه دارای عواقب ناخوشایندی روی سلامتی می‌باشد. سعی کنید شب‌ها بین 7 الی 8 ساعت خواب کامل داشته باشید و از شب زنده‌داری تا حداکثر ممکن اجتناب کنید.