hollywood star leg workout-farshid-nezakati-personal-trainer2.jpg

آیا آخر هفته قصد باشگاه رفتن دارید؟ اگر در فکرتان هست که روی عضلات پا تمرین کنید، می‌توانید از پیشنهاد سوپراستار هالیوود ملقب به راک یا همان دواین جانسون استفاده کنید.

بازیگر مشهور هالیوود که از پردرآمدترین‌های این صنعت در سال‌های اخیر است و آخرین فیلم او به نام «هوکولس» هنوز در برخی سینماهای جهان در برنامه اکران است، جدا از اینکه بازیگری پرکار شده، ورزشکار بسیار سخت‌کوش و موفقی است و اساساً چون قبل از ورود به سینما ورزشکار حرفه‌ای بوده با بازیگرانی که ورزش می‌کنند خیلی فرق می‌کند و شما این تفاوت را به راحتی می‌توانید در روش و برنامه‌های تمرینش مشاهده کنید.

جانسون برای تمرین پا روش دراپ ست یا ست کم‌کردنی را توصیه می‌کند. او در صفحه شخصی خود در instagram گفته است:«این یک چالش سنگین است که باید خودتان را برای اجرایش تحت فشار بگذارید... یک دراپ ست 3 تایی به عنوان آخرین ست.

بعد از انجام هر 25 تکرار یک صفحه وزنه از دستگاه کم کنید. در مجموع 75 تکرار اجرا کنید و این روش را برای همه حرکات تمرین پا از جمله اسکوات (یا هاک)، لانج، پشت‌ پا و جلوپا نیز استفاده کنید.»

او در هشتک‌های عکس مذکور اشاره کرده که از تمرین روی عضلات ساق غافل نشوید. کسانی که در تمرین وزنه با تجربه هستند با دیدن این پیشنهاد راک برای تمرین پا متوجه می‌شوند که او بازی نمی‌کند! استفاده از روش‌ ست‌های کم کردنی باعث افزایش شدت تمرین می‌شود و برای مبتدی‌ها توصیه نمی‌شود.

او روش را برای آخرین ست از پرس‌پا، اسکوات، لانج، پشت پا و جلوپا توصیه کرده است که انجام آن کار هر کسی نیست اما خودش از پس آن برآمده است.