چندی پیش در بشیر گزارشی از یک ورزشکار باسابقه کشورمان در مورد رکورد گینس اسکوات استقامتی چاپ کردیم که نظر خیلی از علاقمندان به این رشته را به خودش جلب کرد.

b_140_94_13421772_00_images_news_60_squat_farshid_nezakati_personal_trainer1.JPG

به تازگی محمدی 41 ساله موفق شد در یک روز عادی و بدون هیچ تجهیزات خاصی رکورد اسکوات استقامتی را بشکند و جالب است که بدانید بارها این مهم را در تمرینات خود انجام داده و برایش به یک عادت تبدیل شده است اما به علت اینکه نمایندگی گینس در ایران فعال نیست، هنوز نتوانسته رکورد را ثبت نماید.

محمدی که سابقه زیادی در رشته دوومیدانی دارد و از عنوان‌داران اسبق این رشته است در باشگاه خزر برتر توانست در 57 دقیقه 1052 تکرار را انجام دهد که به طور میانگین هر 4/3 ثانیه یک تکرار می‌شود.

وزن محمدی 60 کیلوگرم است و جالب اینکه او با وزنه 58 کیلویی یعنی معادل وزن بدن خودش این رکورد بی‌نظیر را شکست داده است. او با روحیه‌ای مثال‌زدنی تکرارها را با ریتم خاصی انجام می‌داد و تقریباً بعد از هر 100 تکرار استراحت کوتاهی انجام می‌داد. نکته بسیار جالب این است که محمدی یک شهروند بسیار معمولی به حساب می‌آید که ورزشکار آماتور است و قصد دارد در صورت فراهم‌بودن شرایط اسپانسری چندین رکورد در زمینه حرکت اسکوات را ثبت کند.

ادامه مطلب: شصت تن اسکوات در 57 دقیقه

b_140_94_13421772_00_images_news_sportex_2013_farshid_nezakati_personal_trainer_1.jpg

 

 دوازدهمین نمایشگاه بین المللی ورزش و تجهیزات وابسته  Sportex 2013 از تاریخ 28/8/92 تا 1/9/92 در محل نمایشگاهای بین المللی تهران برگزار میگردد.

 

سالانه بسیاری از سازندگان ابزارآلات و مکملهای ورزشی در این نمایشگاه حضور بهم میرسانند و به راستی که آنرا به پلی ارتباطی مابین بازدید کنندگاه و تولید کنندگان تبدیل نموده اند. بدون شک بازدید از این نمایشگاه برای دوستداران و عاشقان ورزش نه تنها خالی از لطف نبوده که بسیار جذاب نیز میباشد.

 

لازم به ذکر است که شرکت کیسان فیزیک گستر( یکی از حامیان مالی سایت) نیز به عنوان یکی از معتبرترین شرکتهای تولید و صادر کننده دستگاهای بدنسازی، همچون سالهای پیش حضور فعالی را در این نمایشگاه خواهد داشت.

 

 

 

 
بزودی بخش بانوان سایت راه اندازی می شود که کلیه مطالب آن مختص به تمرینات و رژیم های غذایی بانوان است .
 
علیرغم اینکه شباهت های عمومی زیادی در تمرینات  آقایان و بانوان وجود دارد اما شواهد علمی حاکی از آن است که تفاوتهای معنی داری بین دو جنس وجود دارد که باید در مبحث تمرینات ورزشی به آنها توجه نمود .
 
کمتر از 48 ساعت دیگر بخش مذکور در دسترس خواهد بود و می توانید نخستین مطالب آنرا مطالعه نموده و نظرات و پیشنهادات خود را از طریق بخش ارتباط به ما منتقل کنید